Moravská gobelínová manufaktura


[ English ] [ Deutsch ] [ Česky ]

Publikace vydané v posledních letech k významným výročím MGM či u příležitosti některé z výstav Vám rádi zašleme na dobírku.

Řeč vláken, Moravská gobelínová manufaktura 1898 - 1938

Kniha nabízí nový pohled na počátky tvorby Moravské gobelínové manufaktury, v němž se odráží doba, trendy a kulturní styky počátků dvacátého století. Jména architektů a výtvarníků, o nichž se v textu dočteme (například J. Kotěra, D. Jurkovič, H. Schwaiger či J. Místecký) napovídají, že zde nejde pouze o historii gobelínky, ale že se jedná o obohacující příspěvek ke kapitolám českého textilního umění v letech 1898 - 1938. Doprovodný text psal PhDr. Pavel Šopák.

104 stran, A4, pevná vazba, cena publikace 350,- Kč

Slova

Katalog představující nejnovější cyklus gobelínů z MGM byl vydán u příležitosti výstavy ve zlínské galerii Alternativa v listopadu 2006.

60 stran, A4, cena publikace 200 Kč

Staletí gobelínů v moravských a slezských sbírkách

Reprezentativní kniha vydaná u příležitosti padesáti let restaurování ve valašskomeziříčské dílně. Výpravná publikace představuje kompletní soubor historických gobelínů nacházejících se v současnosti ve státních sbírkách na Moravě a ve Slezsku.

120 stran, A4, pevná vazba, cena publikace 450 Kč

SLADKÉ ZBOŽÍ

Soubor ručně vázaných tapiserií Sladké zboží je představen v jarní valašské krajině.

50 celobarevných stran, A4, vazba karton, cena katalogu 250 Kč

PROSTOR PRO TAPISERII

Tapiserie a koberce z Moravské gobelínové manufaktury v současné architektuře, ve veřejných prostorách i soukromých vilách. Vydáno u příležitosti výstavy v Uměleckoprůmyslovém muzeu Moravské galerie v Brně v roce 2003.

44 celobarevných stran, A4, vazba karton, cena katalogu 250 Kč

MORAVSKÁ GOBELÍNOVÁ MANUFAKTURA 1898 – 1998
dokumenty, texty, realizace

Ohlédnutí za prvním stoletím činnosti manufaktury. Dobové fotografie, písemnosti a kunsthistorické pojednání o jednotlivých údobích textilní tvorby v dílnách ve Valašském Meziříčí.

40 celobarevných stran, A4, vazba karton, cena publikace 250 Kč

JAN T. STRÝČEK 1999 – 1972

Výběr z autorských i dílenských textilních realizací.

44 celobarevných stran, A4, vazba karton, cena publikace 200 Kč



[nahoru]